10 طراحی بسته بندی نوآورانه ی سال 2019 (بخش دوم)

در ادامه ی معرفی 10 بسته بندی نوآورانه ای که در سال 2019 به طور چشمگیری مورد توجه قرار خواهند گرفت، 2 مورد دیگر را در این پست مورد بررسی قرار خواهیم داد.

3) قوطی  های خود خنک شونده

هیچ چیز بدتر از نوشیدن یک نوشیدنی گرم نیست. بسته بندی جدید چیل-کن محصول شرکت جوزف با هدف  ارائه ی یک نوشیدنی خنک به زودی به بازار عرضه خواهد شد.

استفاده از این قوطی ها ساده است. کافی است ابتدا قوطی را برعکس کرده و قسمت مشخص شده در کف قوطی را بچرخانید تا گاز خنک کننده CO2 وارد عمل شده و بعد از گذشت 75 الی 90 ثانیه یک نوشیدنی خنک داشته باشید  و نیاز به یخچال و قطعات یخ را حذف خواهد شد. نوشیدنی که درون قوطی 100درصد قابل بازیافت قرار دارد، حدود 30 درجه خنک می شود.

بخشی از دلیلی که باعث شده این بسته بندی نوآورانه باشد این است که مردم دوست ندارند برای خنک شدن نوشیدنی شان صبر کنند. علاوه بر این ظاهر زیبای این بسته بندی همراه با چاپ طرح های متنوع توجه مشتریان را به خود جذب کرده است. این بسته بندی ها می توانند برای انواع نوشیدنی های گازدار مورد استفاده قرار بگیرند.

قوطی های خود خنک شونده

4) تکنولوژی های لیبل های هوشمند

این لیبل های هوشمند با استفاده از چاپ مرکب ها و رنگ دانه های هوشمند به وجود می آیند و رنگ آن ها بر میزان CO2 موجود در محصول تغییر رنگ می دهند. در واقع از این تکنولوژی برای سنجش میزان تازگی محصول داخل بسته بندی استفاده می شود.  با استفاده از این لیبل ها که تحولی عظیم در صنعت بسته بندی مواد غذایی می باشد، با مشاهده ی تغییر رنگی که در طول زمان زنجیره ی تامین روی آن ها ایجاد می شود، مشتری بعد از باز کردن بسته بندی با دیدن رنگ زرد می تواند متوجه شود که محصول تازه است در حالیکه رنگ بنفش نشان دهنده ی کهنه بودن محصول است.

لیبل هوشمند محصولات غذایی

اگر به حوزه ی چاپ و بسته بندی علاقه مند هستید از سایر بلاگ های پیواژ نیز بازدید فرمایید.

توسط | 2019-07-08T09:27:31+04:30 جولای 8th, 2019|بلاگ, دسته‌بندی نشده|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه