بلاگ, دسته‌بندی نشده

روزهای سخت صنایع دارویی و مسیرهای عبور از بحران

فرامرز اختراعی، رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس گفت:‌ این روزها صنایع دارویی کشور لحظات سختی را سپری می‌کند، تاثیرات منفی بحران ارز از طرفی و تحریم‌های پیش رو که علیرغم ادعاهای مبنی بر معافیت غذا و دارو از لیست تحریم ها همه عملا به دلیل ممنوعیت های بانکی غیر قابل اجتناب است هم از طرفی در حال فشار به بازار دارویی کشور است.

 اختراعی تشریح کرد: در این بین البته، دست اندرکاران و متولیان صنعت، سخت در تلاش‌اند تا دریچه‌های ارتباط با جهان را باز نگه داشته و شرایطی فراهم کنند تا با ایجاد مراودات بین المللی راه های کسب و کار و مبادلات بین المللی را در این حوزه کماکان باز و پویا نگاه دارند.

وی ادامه داد: در همین راستا سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی در حال برگزاری نمایشگاهی بین المللی به نام «فارماپک خاورمیانه» است که با تمرکز بر حوزه صنعتی داروسازی و با هدف معرفی تولیدات و دستاوردهای شرکت های ایرانی از یک سو و آشنایی شرکت های داخلی با فناوری روز دنیا برای نوسازی صنایع دارویی کشور از سوی دیگر برگزار می شود.

رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی تاکید کرد:‌ این رویداد که تاکنون با استقبال خوبی از سوی کشورهای منطقه، اروپا و افریقا روبه رو شده، می تواند فرصت خوبی برای گسترش کسب و کار شرکت های داخلی و زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی در جزیره کیش که محل برگزاری آن است فراهم آورد و در این شرایط بحران و رکود، تحرک امید بخشی در صنایع دارویی کشور ایجاد کند.

پیواژ نیز که همواره با  ایده های نوآورانه ی خود در بسته بندی صنایع دارویی و غذایی راهگشا بوده است، با هدف اصلی  تقویت تولید ملی در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.