با مکانیسم ۲ مرحله‌ای  که در SlideBliss® تعبیه شده بازکردن آن برای کودکان دشوار است در حالی که افراد بالغ مشکلی در باز کردن آن ندارند.  این جعبه روی کودکان ۴۰ تا ۵۱ ماه به مدت ۱۰ دقیقه آزمایش شده و نحوه‌ی برخورد آن‌ها و تلاششان برای باز کردن جعبه مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین این جعبه در اختیار افراد ۵۰ تا ۷۰ سال نیز قرار داده شد تا اطمینان حاصل شود که باز کردن جعبه برای آن‌ها دشوار نباشد.
اغلب از قوطی های محافظ در برابر کودک(Child Proof Bottles) برای بسته­‌بندی داروهای خطرناک استفاده می­شود که مشکلاتی را به همراه دارد از جمله اینکه در هر بار مصرف کل دارو در معرض هوای محیط و تماس با دست بیمار قرار می­گیرد. این در حالی است که استفاده از بسته­‌بندی بلیستری برای قرص­‌ها و در نهایت بسته­‌بندی ثانویه این داروها در جعبه اسلاید بلیس این مشکلات را برطرف خواهد کرد.
علاوه‌ بر این، روش اتصال سرد به کار رفته در تولید این بسته‌بندی استفاده از این جعبه را در خط تولید تولیدکننده به راحتی امکان­پذیر می­‌سازد شرکت پیواژ با انجام کلیه مراحل مربوط به چاپ و تولید این جعبه مسیر تولید را برای شما هموار می­سازد؛ شما فقط کافی است بلیستر قرص را در محل خود قرارداده و دو طرف مقوا را به هم بفشارید؛ در نهایت با قراردادن زبانه(اسلاید) در جعبه اصلی فرآیند بسته‌بندی تکمیل می­گردد.