بلاگ

موارد استفاده از بسته بندی پلمپ دار(Tamper- evident)

امروزه محصولات فراوانی در بازار وجود دارد که مردم دوست دارند با اطمینان خاطر از آن ها استفاده کنند. مشتریان به دنبال این اعتماد هستند که محصولی که خریداری می کنند قبلا از بسته بندی خارج نشده و دچار آلودگی نشده است. محصولاتی مثل داروهای داخل استند داروخانه ها، محصولات غذایی، لوسیون ها و کرم ها، محصولات مراقبت از لب ها، صابون، شامپو، خمیر دندان و مسواک و تعداد بسیار زیاد دیگری جز این مواد هستند. به طور کلی، هر محصولی که روی پوست مالیده می شود و یا داخل دهان گذاشته می شود نیازمند این است که اگر قبلا از بسته بندی خارج شده، قابل تشخیص باشد.

محصولات غذایی

محصولات غذایی که باید پلمپ باشند شامل بطری آبمیوه ها، ظرف نوشابه ها یا نوشیدنی های دیگر  می شوند. امروزه خیلی دور از تصور نیست که هرکس بتواند به هر طریق محصولات غذایی را با سم آلوده کند. همچنین برای جوندگان و سایر موجودات نیز این امکان وجود دارد که به محصولات غذایی آسیب وارد کنند. هرچند نوع آسیبی که به واسطه ی حیوانات ایجاد می شود بسیار رایج تر و قابل ذکر تر از نوع مجرمانه است.

محصولات دارویی

دسته ی دیگری از محصولات که بسته بندی آن ها از جهت پلمپ بودن بسیار اهمیت دارد محصولات دارویی است. به عنوان مثال اگر شما یک محصولی تولید می کنید که داخل استند قرار می گیرد یا حتی داروهای نسخه دار، مشتریان بسیار به نکته علاقه مند هستند که وقتی درب بطری قرص یا جعبه را باز می کنند، به عنوان اولین نفر این کار را بکنند. بنابراین محصولات دارویی باید تا حد ممکن بسته بندی مطمئنی داشته باشند.

لوازم آرایشی

حتی محصولاتی نظیر صابون، شامپو، رنگ مو، لوسیون ها، کرم ها، خمیر دندان و مسواک نیز باید به گونه ای بسته بندی بشوند که اگر از پلمپ خارج شدند، آشکار و واضح باشند. هیچ کس تمایل ندارد دندانش را با مسواکی بشوید که با ماده ای ناشناخته آلوده شده یا پوستش را با لوسیونی که توسط مواد حساسیت زا آلوده شده مالش بدهد.

هر زمان که شما محصولاتی که در بالا به آن ها اشاره شد را بسته بندی می کنید، مطمئن باشید از بسته بندی استفاده می کنید که اگر آن بسته بندی قبلا باز شده بود خریدار این نکته را به راحتی متوجه شود. این مساله برای جلب رضایت اعتماد مشتریان شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.