بلاگ

فروش اینترنتی کسب‌وکارهای کوچک و معضلات آن‌ها

فروش اینترنتی

راه اندازی یک کسب و کار برای بسیاری از کارآفرینان یک دستاورد مهم است، اما حفظ آن چالش بزرگتری است. فروش اینترنتی با چالش‌های بزرگ و کوچکی رو به رو است. این چالش‌ها گاهی کسب‌وکار را دچار مشکلاتی می‌کنند که مسیر آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مقاله با هم چالش‌های مهم مشاغل کوچک را بررسی می‌کنیم.

۱. وابستگی به مشتری

اگر یک مشتری خاص بیش از نیمی از درآمد شما را تشکیل می‌دهد، شما بیشتر پیمانکار مستقل هستید تا یک صاحب کسب و کار. تنوع بخشیدن به پایگاه مشتری برای رشد فروش اینترنتی حیاتی است. این تنوع مشتریان شبیه یک جریان آب روان است که شاخه شاخه می‌شود و کم کم کسب‌وکار شما را رونق می‌بخشد. این روند شبیه به یک دنباله تصاعدی است. هر مشتری می‌تواند یک پایگاه تبلیغاتی برای شما باشد و اطرافیانش را با شما آشنا کند.

۲. مدیریت سرمایه در فروش اینترنتی

یکی از چالش‌های فروش اینترنتی مدیریت سرمایه و توجه به بازار و علایق مشتری است. سرمایه گذاری روی اجناس مطمئن و مدیریت هزینه‌ها در ماه‌های ابتدایی کار می‌تواند کسب‌وکار شما را به سمت رشد و یا حتی ویرانی ببرد. سعی کنید از رقبا ایده بگیرید و در صورت فروش آنلاین یک محصول خاص، بازار و مشتریانش را بررسی کنید. این موضوع در اینستاگرام به راحتی به کمک بررسی لایک و کامنت‌ها امکان‌پذیر است.

فروش اینترنتی

۳. خستگی و کار مداوم

ساعت‌ها کار و فشار مداوم برای انجام کار، حتی پرشورترین افراد را هم خسته می‌کند.  ممکن است در روزها و ماه‌های اولیه تنها باشید و کمکی برای انجام کارها نداشته باشید. خستگی می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری‌های عجولانه در مورد کسب و کار، از جمله تمایل به کنار گذاشتن کامل آن شود.  برای فروش اینترنتی می‌توانید از یک ادمین برای فروش محصولات استفاده کرده و خودتان کارهای تولید را مدیریت کنید.

۴. ایجاد تعادل بین کیفیت و رشد

در ابتدای کار و زمانی که فروش اینترنتی در حد یک یا دو سفارش در روز است شما وقت زیادی برای کار کردن دارید. در این شرایط بالاترین کیفیت کاری را ارائه می‌دهید و سعی می‌کنید که بهترین خود را ارائه دهید. اتفاقی که در بسیاری از کسب‌وکارهای آنلاین دیده می‌شود، افت کیفیت با بالا رفتن تعداد مشتریان است. اگرچه شما در این شرایط شناخته شده‌اید و به نظر می‌رسد که راه زیادی را پیموده‌اید، اما با کوچکترین لغزشی می توانید جای خود را به رقیبانتان دهید و از دور رقابت خارج شوید. بنابراین همواره به تعادل بین کیفیت و رشد کسب‌وکار توجه داشته باشید.

خلاصه اینکه

مشکلاتی که کسب و کارهای کوچک با آن روبرو هستند قابل توجه است و یکی از بدترین اتفاقات ممکن این است که بدون در نظر گرفتن چالش‌های پیش رو وارد مسیر یک کسب‌وکار تازه پا شوید. هنگام شروع یک کار باید شروعی برای چالش‌ها و مشکلات در نظر بگیرید و برای رویارویی با آن‌ها آماده شوید.

یکی از مراحل مهم فروش اینترنتی ارسال محصولات است. برای ارسال محصولاتتان می‌توانید روی پیواژ حساب ویژه باز کنید. پیواژ با ارائه انواع محصولات بسته‌بندی، چالش‌های ارسال محصول را برای شما به حداقل رسانده‌ است. انواع جعبه کرافت و کارتن پستی را می‌توانید از سایت پیواژ و با بهترین قیمت بازار تهیه کنید. علاوه بر این بسیاری از وسایل بسته‌بندی مثل کاغذ کرافت و پوستی، پاکت‌، نخ کنفی و … را می‌توانید از سایت پیواژ تهیه کرده و با خیال راحت بسته‌بندی خود را تکمیل کنید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “فروش اینترنتی کسب‌وکارهای کوچک و معضلات آن‌ها

 1. Leo_Wang گفت:

  بنظرم خیلی خوب و مختصر توضیح دادید و واقعا اینطور هست . یاد یه جمله افتادم از یک بزرگوار

  اولش ما به اندازه تلاش هامون نتیجه نمیگیریم اما وقتی به یه جایی رسید دیگه به اندازه قبل تلاش نمی‌کنیم و این میشه باعث پس رفت . همیشه باید تلاشمون ادامه بدیم ، اگر میخوایم که همینطور رشد کنیم .
  یه درخت وقتی بزرگ شد هنوزم نیاز به آب و نور داره . این موقع حتی بیشتر از قبل . . .

  ?Never give up

  1. f.zare گفت:

   سپاس فراوان از زمانی که برای مطالعه مقالات می گذارید ?
   منتظر مقالات بعدی ما در این زمینه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *